"Şanslı mı Şanssız mı? Frane Selak'ın Defalarca Ölümden Dönen Serüvenleri!"
Şanslı mı şanssız mı? Bu soru, Hırvat müzik öğretmeni Frane Selak için yanıtı zor bir sorudur.
İnanılmaz hayat hikayesiyle dünya çapında üne kavuşan Selak, defalarca ölümden dönen serüvenleri ve kazalarla dolu yaşamıyla adeta bir hayatta kalma ustası.

FRANE SELAK

Frane Selak (14 Haziran 1929 doğumlu) Hırvatistanlı bir müzik öğretmeni olup, hayatı boyunca yaşadığı sayısız ölümcül tehlike ve kazalarla ün kazanmıştır. Bu olağanüstü tecrübeleri nedeniyle dünyanın en şanslı veya en şanssız adamı olarak tanımlanmaktadır.

İŞTE YAŞADIĞI KAZALAR;

1962 Tren Kazası:

Bir kış günü Selak, Zagreb'ten Saraybosna'ya seyahat etmek üzere trene bindi.

"Ne güzel bir yolculuk olacak" diye düşünürken, tren raydan çıkıp nehre uçtu! Soğuk sulara düşen Selak, yüzerek kurtuldu ve hayatına bir film sahnesi gibi devam etti.

1963 Uçak Kazası:

Bir yıl sonra, Selak uçakla seyahat ettiğinde bu kez göklerde şanssızlık onu yakaladı. Uçak kapısı açıldığında, Selak ve diğer yolcular dışarıya savruldu.

Ama şanslı adamımız, bir saman yığınına düşerek kazayı yara almadan atlattı!

1966 Otobüs Kazası:

Üç yıl sonra, Selak bu kez bir otobüste korku dolu anlar yaşadı. Otobüs suya yuvarlandı ve dört yolcu hayatını kaybetti. Ama kahramanımız yine mucizevi bir şekilde kurtuldu.

1970 ve 1973 Araç Yangınları:

Hayatına heyecan katmaya devam eden Selak, iki kez araç yangınından sağ çıktı. İlk olayda, araba alev aldı ve hızla uzaklaşarak son anda kurtuldu.

İkinci kez ise, aracın yakıt borusu patlayarak yangına sebep oldu; yine de Selak güvende!

1995 Otobüs Kazası:

Selak yolda yürürken, hiç beklemediği anda bir otobüs çarptı. Ama bizim şanslı adam hala dimdik ayakta, sadece hafif yaralı!

1996 Araç Uçurumdan Düşme:

Selak'in sürdüğü araç, dağ yolunda kontrolden çıkarak uçuruma doğru sürüklendi. Ama Selak, son anda kapıyı açıp dışarı atladı ve kendini bir ağaca tutarak uçurumun kenarında kalmayı başardı.

Bu mucizevi kurtuluşların ardından, Selak 2003'te Hırvatistan Loto'dan 1 milyon dolar kazandı. Bu olaylarla, "dünyanın en şanslı ya da en şanssız adamı" unvanını elde etti.

Şu anda sakin ve huzurlu bir yaşam süren Selak, anılarında yaşadığı maceraların tadını çıkarıyor.

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!