Melek Mosso'dan Açıklama: 'Erdoğan, Kadın Cinayetleri ile İlgili En Sert Uygulamaları Yapacak, Gönülden İnanıyorum'
Son dönemlerin popüler isimlerinden Melek Mosso, Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali'nde sahne aldı ve son günlerdeki tartışmalardan dolayı özür diledi. Şarkıcı, sahnede yaptığı bir şakanın maksadını aştığını ifade ederek tüm kamuoyundan özür diledi.

Ödül Töreninde Kadınlara Mesaj Verdi

Mosso, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir ödül töreninde kadınlara yönelik güçlü mesajlar vermiş, toplumda ötekileştirilen ve yargılanan kadınlara ödülünü armağan etmişti. Kendisini kadın sanatçıların ve kadınlığıyla gurur duyan bir kadın olarak tanımlayan Mosso, sesinin hiçbir zaman kısılmayacağını belirtmişti.

Konseri İptal İddiaları ve Sonraki Sahne

Bir süre sonra, AK Partili Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 57. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali'nde gerçekleştireceği konserin iptal edildiği iddiaları ortaya çıkmıştı. Ancak bu iddialar gerçeği yansıtmamış ve Mosso, Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ile birlikte şarkı söylemiştir.

Kadın Cinayetleri Konusundaki Duyarlılığı

Melek Mosso, özür dileme konuşmasının ardından kadın cinayetleri konusuna da değindi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kadın cinayetleri konusunda en sert uygulamaları yapacağına gönülden inandığını belirtti. Bu sözlerinin ardından Mosso'nun anları gündem oldu.

MELEK MOSSO'NUN ÖZÜR SÖZLERİ:

'Hemen bir konuya değinip güzelce sizlerle helalleşmek istiyorum. Son bir haftadır gündemi yersizce meşgul ettiğimin çok farkındayım ve bunun için çok çok üzgünüm. Öncelikle bilin isterim ki, bizler kim ne söylerse söylesin asla ayrışan, asla birbiriyle düşman olan bir millet değiliz. Kim ne yaparsa yapsın asla böyle bir millet olmayacağız. Birbirimizi çok sevmeye devam edeceğiz. Ben, kuzenini bir kadın cinayetine kurban vermiş bir kız çocuğu olarak bir şeyler söylemek istedim. Kadın cinayetlerini, kadın tacizlerine ses çıkarmak istedim. Anlıyorum ki başka yerlere çekildi. Başka şekilde anlaşıldı ama şunu belirtmek isterim ki buna da inanıyorum bu acılar siyaset üstü acılardır. Şuna inanıyorum ki Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan bundan sonra bununla ilgili en sert uygulamaları, en sert düzenlemelerini yapacağına inanıyorum canı gönülden, bir kadın olarak. Bu denli kapsayıcı, bu denli birleştirici bir festival günümüzde böyle bir dönemde, hiçbir şekilde insanların huzursuzluğuna yer vermeden bizleri bir araya getiren tek bir yürek şeklinde burada toplayan ve belediye festivali için de yürekten acılar çekse bile bunu ne sizlere ne bana yansıtmadan özrümü kabul edip yüreğine basan sayın başkanımıza çok çok teşekkür ederim. Eğer burada maksadını aşan şakamdan, incinen, üzülen, kalbi kırılan bir tek kardeşim bile varsa ondan çok çok özür diliyorum ve yürekten özür diliyorum. Çünkü bizler böyle şeylerle ayrıştırılmayacağız, bizler böyle şeylerle karşı karşıya gelmeyeceğiz. Biz Türk milleti olarak birbirini seven, dostluklarına güvenen, kardeşçe yaşayan, barış içinde yaşayan mükemmel bir millet olmaya devam edeceğiz. O yüzden hepinizi çok seviyorum geldiğiniz için çok teşekkür ederim. Başkanımıza bu güzel festivali asla hiçbir şeyin gölgesinde bırakmadan muhteşem bir şekilde devam ettirdiği için ayrıca çok çok teşekkür ediyorum.'

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!