Sinan Oğan İkinci Tur Destek Kararını Açıklamaya Hazırlanıyor
Ata İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, ikinci tura kalınan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hangi adayı destekleyecekleri konusunda bir fikir birliği olduğunu belirtti. Oğan, bu konudaki kararın 1-2 gün içinde açıklanacağını söyledi.

Ata İttifakı'nın Destek Şartları Neler?

  1. Terör örgütleriyle kesintisiz mücadele: PKK, FETÖ, Hizbullah ve diğer her türlü terör örgütüne karşı sürdürülebilir ve kesintisiz bir mücadele beklentisi.
  2. Sığınmacıların belirli bir takvim dahilinde geri gönderilmesi: Ülkede bulunan sığınmacıların, belirlenen bir takvim çerçevesinde anavatanlarına dönmeleri.
  3. HDP ve HÜDA PAR'a hükümet nezdinde herhangi bir görev verilmemesi: Oluşturulacak hükümette, HDP ve HÜDA PAR'ın herhangi bir görev almasının önlenmesi.
  4. Anayasa'nın ilk 4 ve 66. maddelerine dokunulmaması: Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın ilk 4 maddesi ve 66. maddesine hiçbir şekilde müdahale edilmemesi garantisi.

Ata İttifakı'nın Hedeflerine Ulaşıldı!

Oğan, Türk siyasetinde HDP ve HÜDA PAR'ın kilit olma arzusu ve inancını ortadan kaldırdıklarını ifade etti. Oğan'a göre, Türk milliyetçileri artık kilit pozisyonda. Bu durumun, hedeflere varılmış bir ortam olduğunu belirtti.

Sinan Oğan ve Ata İttifakı'nın İkinci Turda Kimi Destekleyeceği Merak Konusu..

İkinci turda hangi ittifakı destekleyecekleri konusunda bir fikir birliği olduğunu belirten Oğan, kararın birkaç gün içinde netleşeceğini ifade etti. Oğan, kendilerine yakın bir siyasi görüşe sahip olan bir ittifakı desteklemeyi düşünüyor olabileceklerinin sinyalini verdi.

İmamoğlu ve Yavaş İle Görüşme Planı Yok!

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş ile bir görüşme planlarının olmadığını belirten Oğan, ikinci turdaki adaylardan herhangi birinin kendisini araması durumunda görüşebileceğini de ifade etti.

Sinan Oğan: "Seçimin Kazananı Türk Milliyetçileri ve Atatürkçülerdir"

Siyaseti devlet ve milletin çıkarı için yaptıklarını belirten Oğan, hükümette bulunmak gibi bir hedeflerinin olmadığını, Türkiye'nin güvendiği bir ortak payda haline geldiklerini belirtti. Oğan'a göre, bu seçimin kazananı Sinan Oğan ve Türk milliyetçileri, Atatürkçülerdir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!